kryesore

Sezoni turistik, Besnik Vathi: Ç’duhet të bëjë Shqipëria për të shpëtuar sektorin

Si çdo sektor tjetër edhe turizmi në Shqipëri ka marrë goditje të madhe si pasojë e pandemisë Covid-19. Kryeministri i Shqipërisë, Edi...

KQZ cakton modelin e fletës së votimit për zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit do të identifikohen me emër në...

Emisioni “Rinvote”,  Klajdi Priska: Risi në Shqipëri, synojmë ta kthejmë në traditë

Të premten në mbrëmje në ekranin e Euronews Albania vjen "Rinvote", emisioni që vë përballë kandidatët për deputetë në zgjedhjet e...

Pse zgjodhi të garojë për deputete në Elbasan? Rudina Hajdari tregon historinë personale

Kandidatja për deputete nga Nisma “Thurje”, Rudina Hajdari përballë gazetares Ilva Tare tregoi arsyet, të cilat e kanë shtyrë të garojë...

A po bën Kurti propagandë me vaksinën? Bushati dhe Haxhiu japin pikëpamje të ndryshme

Mbrëmjen e djeshme në Kosovë mbërriti kontingjenti i parë i vaksinave prej 24 mijë doza kundër Covid-19, si pjesë e programit COVAX. Kjo...

Basha bisedë me kreun e grupit të PPE-së, Weber: Zgjedhjet e 25 prillit, jetike për integrimin e Shqipërisë

Ditën e sotme, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bisedë online me Manfred Weber, kryetar i grupit parlamentar në...

Gjykata lë në qeli Albert Zajën, akuzohet për vrasjen e Shkëlzen Kastratit

Nën masa të rrepta sigurie, Gjykata e Fierit ka lënë në fuqi masën 'arrest me burg' të vendosur në mungesë  ndaj...

Zgjedhja e presidentit të Kosovës, Lumir Abdixhiku takohet sot me Vjosa Osmanin

Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku do të takohet sot me kandidaten për presidente të Kosovës, Vjosa Osmani. Takimi është parashikuar të mbahet në orën14.00 dhe në...

Sot seanca në Hagë ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të paraqiten në seancën e radhës në Gjykatën Speciale në orën...

Pandemia, Holanda dhe Norvegjia forcojnë masat, Greqia e Spanja bëhen gati për sezonin veror

Çdo ditë e më shumë zbehet shpresa se masat kufizuese do të lehtësohen në Holandë. Izolimi në vend është vendosur të zgjatet...

“Përplasja” Rama-Meta për dekretet e ministrave, Gjykata Kushtetuese shtyn datën e shqyrtimit

Gjykata Kushtetuese ka shtyrë për një datë tjetër shqyrtimin e kërkesës së kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e mosmarrëveshjes mes kryeministrit...

Blerja e vaksinës Sputnik V shkakton krizë politike në Sllovaki, kryeministri i gatshëm të japë dorëheqjen

Kryeministri i Sllovakisë, Igor Matoviç ka thënë se është i gatshëm të japë dorëheqjen nën kushte të caktuara për të zgjidhur...

Sot konstituohet kuvendi i Kosovës, juristi Hodaj: Deri në maj Vjosa Osmani do jetë presidente në detyrë

Ditën e sotme konstituohet kuvendi i Kosovës dhe Glauk Konjufca pritet të zgjidhet kryetar i parlamentit dhe si nënkryetar është propozuar Kujtim Shala. Për konsitutimin e...

Testimet në SHBA konfirmojnë se AstraZeneca është një vaksinë e sigurt

Rezultatet nga prova e shumëpritur e SHBA-së për vaksinën Oxford-it AstraZeneca, konfirmojnë se kjo vaksinë është e sigurt dhe ka efektshmëri. Më...

Çfarë po ndodh me COVID në Evropë? Thyhen rregullat në Francë e Spanjë

Për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19, Gjermania ka forcuar masat në kufirin më Poloninë. Ministri i Shëndetësisë në Varshavë, Adam Niedzielski shprehet se pjesa më...

Papa Françesku e cilëson racizmin si një ‘virus që pëson mutacione të shpejta’

Papa Françesku denoncoi të dielën racizmin, duke e krahasuar atë me një virus. Ai shkroi në Twitter për racizmin në datën që...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER