Kryesoret

Oliver Varhelyi thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë për t’u përmbajtur dhe për...

Prokurori Dritan Gina shkarkohet nga KPK, përplaset me Gardën

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra të mërkurën prokurorin Dritan Gina. Në seancën e sotme ish-prokurori është përplasur me...

Reciprociteti me targat, Meta: Palët të ulin tensionet e t’u përmbahen marrëveshjeve të arritura

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se ruajtja e sovranitetit shtetëror dhe e integritetit territorial të Republikës së Kosovës është faktor kyç...

Osmani takon sekretarin e NATO-s: Kosova ka zbatuar marrëveshjet e Brukselit për lirinë e lëvizjes

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, të cilat ndodhen në SHBA në Asamblenë e OKB, janë...

22 shtatori “Dita pa makina”, cilat rrugë janë bllokuar?

22 shtatori është “Dita pa makina” në kryeqytet. Ndalimi i qarkullimit të automjeteve nis nga ora 8:00 dhe përfundon në 14:00. Automjetet...

Kandidat i PD-së për kryeqytetin? Gerti Bogdani: Jam gati po ma besuan, Tirana ka nevojë për ndryshim

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gerti Bogdani u shpreh për Euronews Albania se nëse i besohet nga PD-ja kandidatura për kryetar...

Deputeti i PD-së: Do të kërkojmë statusin e gazetarit me projektligj konkret

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi tha për Euronews Albania se PD do të kërkojë projektligj për statusin e gazetarit. Sipas tij...

“Reagoni, mos hiqni dorë nga liria e medias”, apeli i gazetarëve në Kosovë dhe RMV për kolegët shqiptarë

Gazetarët në Kosovë dhe RMV iu kanë bërë thirrje kolegëve të tyre në Shqipëri që të reagojnë ndaj vendimit të qeverisë...

Yuri Kim flet për personat “non grata” nga Uashingtoni: Jemi seriozë në luftën kundër korrupsionit

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim e cila gjendet në Uashington ka dhënë një mesazh për politikën në Tiranë. Znj. Kim thotë...

Dritan Ulqinaku: Studimi i Akademisë së Shkencave mbi COVID-19 mund të jetë nul

Sipas një studimi të bërë nga Akademia e Shkencave rreth COVID-19 në Shqipëri, rezulton se deri në muajin qershor, 73.3 për...

Duhen vaksinuar edhe 500 mijë shqiptarë që të arrihet imuniteti kolektiv ndaj COVID-19, thotë epidemiologu

Epidemiologu Genc Sulçebe tha në emisionin 'Now' në Euronews Albania se imunizimi i popullsisë në 73 për qind, siç rezulton nga...

Baton Haxhiu për turet e Berishës: I përsëritshëm, pa ide dhe anti-historik

Turet e takimeve të ish-kryetarit të PD-së në rrethe janë pa ide dhe i përkasin të kaluarës. Kështu u shpreh analisti...

A e mbrojti Rama Kosovën? Bushati: Ngërçi për të reaguar, çudi

Analisti Andi Bushati thotë se ka vërejtur një ngërç për të reaguar tek kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Bushati tha se në...

Sali Berisha në Fier: Lulzim Basha bën mirë të shkojë andej nga erdhi

Ish-kryeministri Sali Berisha është pritur sot me ovacione nga demokratët në Fier pasditen e sotme. Ai u prit nga kreu i...

50% e dhunës në familje ushtrohet në prani të fëmijëve, thotë zv.ministrja Kuko

Janë aq shumë gra dhe vajza që dhunohen dhe vriten në Shqipëri sa që ngjarjet kanë nisur të duken veç numra....

Rrëfehet nëna e Esmeralda Filopatit, gruas që u vra nga ish-bashkëshorti në sy të 3 fëmijëve

Dhuna ndaj grave në Shqipëri mbetet një plagë e madhe sociale në Shqipëri edhe pse ligjet për dhunën në familje janë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER