Kryesoret

Sot afati i fundit për mbylljen e Kapshticës, pritet vendimi i ri

Merret sot vendimi për hapjen e kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë në pikën kufitare të Kapshticës. Deri më tani, lëvizja ka...

Armenia akuzon Azerbajxhanin për shkelje në territorin e saj, reagon Franca dhe SHBA-ja

Udhëheqësi armen, Nikoll Pashinyan akuzoi të enjten trupat azerbajxhanase për futjen në territorin e tyre, një përshkallëzim ky i tensioneve, disa...

Personat e vaksinuar plotësisht në SHBA nuk janë të detyruar të mbajnë maskë

Njerëzit e vaksinuar plotësisht në SHBA nuk janë të detyruar që të mbajnë maska ​​në mjediset e jashtme dhe në mjediset...

Presidenti i Sllovenisë vizitë në Prishtinë: Jemi kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor vizitoi të enjten Kosovën, ku u takua me homologen Vjosa Osmani. Kjo vizitë vjen pas publikimit...

Ministri Klosi dhe aktivisti Mato debat për modelin e turizmit që duhet të ndjekë Shqipëria

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi dhe aktivisti Ened Mato kanë debatuar gjatë emisionit “Ilva Now” për modelin e zhvillimit të turizmit...

Besnik Vathi për akomodimin turistik: Reklamohen si hotele elitare dhe shiten si apartamente

Operatori turistik, Besnik Vathi, shtroi në studion e “Ilva Now” një problematike që sipas tij ka evidentuar në lidhje me ndërtimin...

Visar Ademi: Pse shteti i RMV-së mund të rrezikojë shpërbërjen në territore

Shqipëria dhe RMV deri tani janë trajtuar bashkë gjatë rrugës drejt integrimit në Bashkimin Evropian, mirëpo ende nuk është e qartë...

“Akoma nuk është hapur nga bora rruga e Thethit”, Fisnik Muça tregon problematikat e turizmit malor

Fisnik Muça aktivist, guidë e turizmit malor tha për gazetaren Ilva Tare se turizmi malor, ndryshe nga ai detar nuk ka...

Ened Mato: Turizmi i zaptimit të resorteve e ka çuar çmimin e dhomës në 200 euro

Ened Mato, aktivist thotë se Shqipëria duhet të zgjedhje modelin e turizmit që kërkojnë të krijojë pasi dilema është nëse do...

Iva Tiço: Hallka problematike prodhimi vendas, nuk mund të bësh turizëm me produkte importi

Iva Tiço foli në studion e “Ilva Now” mbi faktorët shqetësues në lidhje me turizmin në Shqipëri dhe çfarë duhet bërë...

Rritja e turizmit, Besnik Vathi tregon strategjinë: Ç’duhet të bëjë Shqipëria

Operatori turistik, Besnik Vathi, tha se Shqipëria qëndroi e hapur në kufijtë e saj, por nuk përfitoi sa duhet për të...

Klosi: Nuk është ende e qartë se çfarë do të ndodhë në plazhe këtë vit

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi tha për gazetaren Ilva Tare se me gjithë uljen e numrit të rasteve me COVID në...

“Destinacion” udhëton në Shishtavec e Novosej për të festuar me banorët e zonës Shën Gjergjin

Në këtë “Destinacion” do iu tregojmë për Shishtavecin, që popullohet nga Goranët dhe Novosejën e shqiptarëve, dy vendet që kanë bërë...

Tre humbje jete dhe 45 raste të reja me COVID-19

Në Shqipëri kanë ndërruar jetë nga COVID-19 tre qytetarë në 24 orët e fundit. Të dhënat janë bërë publike nga ana...

Si të dallojmë paratë e falsifikuara, mësoni detajet që duhet të kontrolloni

Kontakti i njerëzve me paranë është i përditshëm, po aq i madh është dhe rreziku që të kenë në dorë kartëmonedha...

Tregu i monedhave virtuale, eksperti: Kujdes me investimet në kriptovalutë

Gjithnjë e më shumë në botë po flitet për kriptovalutat dhe e izoluar nga ky fenomen nuk mund të qëndronte as...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER