Kryesoret

Komiteti i Senatit amerikan: Shqipëria të garantojë zgjedhje të lira dhe larg dhunës

Komiteti i Senatit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Marrëdhëniet e Jashtme sapo ka publikuar një deklaratë për zgjedhjet e...

Rama në mbylljen e fushatës në Tiranë: Ata janë rruga e së shkuarës, PS është e ardhmja

Partia Socialiste e Shqipërisë ka përmbyllur këtë të enjte fushatën e saj elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në qarkun...

FOTO| Arrestohet në Itali, 29-vjeçari shqiptar i lidhur me sulmin terrorist të 2016-ës në Francë

Një shtetas shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet franceze si bashkautor i sulmit terrorist në bulevardin “Promenade des Anglais”,...

Opinioni i gazetarëve, problemet kryesore, blerja e votave dhe mungesa e programeve

Fushata elektorale për zgjedhjet e parlamentare të vitit 2021 mbetet e veçantë për shkak të bashkëjetesës me COVID-19. Por sërish problematikat e...

Ngjarja në Elbasan, Hajdari: Kishte prapavijë politike, qytetarët nuk e duan këtë terror

Kandidatja e partisë Nisma Thurje në qarkun e Elbasanit, Rudina Hajdari tha se ngjarja e ndodhur në Elbasan ku u plagosën...

Policia arreston 11 persona për përplasjen me armë në Elbasan

Në një deklaratë për shtyp në lidhje me përplasjen me armë në Elbasan, Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu njoftoi se...

Olsian Çela thirrje prokurorëve: Para përgjegjësisë kushdo që cenon procesin zgjedhor, asnjë tolerim

Ditën e sotme, Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela zhvilloi një takim me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, znj. Yuri Kim me...

Vrasja në Elbasan, merret në pyetje ish-punonjësi i policisë Pavlo Vuksani

Pavlo Vuksani, pjesë e strukturës së organizuar nga Partia Demokratike për “Mbrojtjen e Votës”, është marrë mesditën e sotme në pyetje...

Vrasja në Elbasan, Ylli Manjani: Prokurori i Përgjithshëm të marrë në kontroll situatën

Për juristin Ylli Manjani ngjarja e ndodhur në Elbasan ditën e mërkurë është rrjedhojë e “klimës së papërgjegjshmërisë shtetërore” dhe për...

Yuri Kim: Kush pengon votën të ndiqet penalisht, jo trajtime të veçanta

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka reaguar për ngjarjen e Elbasanit, duke thënë se ata që pengojnë qytetarët të votojnë...

Zgjedhjet e 25 prillit, ambasadorët mesazh shqiptarëve: Mos e shisni votën!

Ambasadorët e akredituar në Tiranë kanë dhënë një mesazh për zgjedhjet e 25 prillit. Nëpërmjet një video-mesazhi të shpërndarë nga ambasada suedeze...

Ndihma ekonomike e qeverisë në RMV, gastronomi Abazi: E kontestojmë, nuk është e qartë

Gastronomi, Neritan Abazi tha për Euronews Albania se pakoja e gjashtë ekonomike në Maqedoninë e Veriut që ofron 17.8 milionë euro...

Analisti Uka: Kurti nuk ka një program qeverisës dhe një ekip për dialogun me Serbinë

Analisti Fidan Uka u shpreh në Euronews Albania se Albin Kurti ende nuk ka një plan sesi do të qeverisë Kosovën...

Teknologjia në zgjedhje, Pelinku: Nëse do ketë defekte do të zëvendësohen direkt pajisjet

Nënkomisionerja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Alba Pelinku komentoi për Euronews Albania rreth punës që po bëhet për të mbuluar të...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, 25 të shoqëruar, në kërkim Kelmend Xhaferri

Burime nga policia e Elbasanit thanë për Euronews Albania se autoritetet kanë shoqëruar për të marrë informacione rreth vrasjes së Pjerin...

Doza false të vaksinës Pfizer në Meksikë dhe Poloni, injektohen 80 persona

Kompania amerikane e prodhimit të vaksinave Pfizer në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se në Meksikë dhe Poloni...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER