Kryesoret

Kontestimet e rezultatit të 25 prillit, pas shqyrtimit në KAS, palët përgatiten për “betejën” në kolegj

Për certifikimin përfundimtar të zgjedhjeve të 25 prillit duket se do të merret kohë deri në verë. Aktualisht Komisioni i Ankimimeve dhe...

Zyrtare, finalja e Champions League zhvendoset në Portugali, do lejohen deri 12 mijë spektatorë

Tashmë është zyrtare, finalja e Champions League-ës do të zhvillohet për të dytin vit radhazi në Portugali. Ndeshja Manchester City-Chelsea e 29...

DASH publikon raportin për lirinë fetare në Shqipëri dhe Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar Raportin Ndërkombëtar për Liritë Fetare, i cili dokumenton gjendjen e lirive fetare në rreth 200 shtete dhe...

Autoritetet italiane gjobisin Google për shkelje të konkurrencës

Autoritetet italiane kanë gjobitur Google me 102.8 milionë euro, me akuzën se ka shkelur ligjin e kokurrencës. Autoriteti i Konkurrencës dhe Tregut...

Vrasja e Mehmet Qemës, Prokuroria kërkon “arrest me burg” për mikun e tij

Për vrasjen Mehmet Qemës mbrëmjen e të martës, Prokuroria e Tiranës i kërkoi gjykatës që të caktojë masën “arrest me burg”...

Konflikti për Jerusalemin, gazetari: Kriza nuk është vetëm fetare, por edhe politike dhe etnike

Gazetari në Shkup, Abdylvehap Ejupi komentoi në Euronews Albania luftën mes Izraelit dhe Palestinës, për të cilën tha se kriza nuk...

Udhëheqësit politikë dhe ambasadorët urojnë besimtarët shqiptarë për Bajramin

Udhëheqësit e politikës shqiptare dhe ambasadorët e huaj në Tiranë uruan ditën e sotme besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin duke pasur...

Festohet Bajrami në Maqedoninë e Veriut, respektohen masat anti-COVID gjatë faljes së namazit

Korrespondenti i Euronews Albania në Maqedoninë e Veriut, Benjamin Arifi tha se falja e Namazit të Bajramit është kryer brenda xhamive...

Imami Erjol Haxhiu u bën thirrje besimtarëve ta ndajnë gëzimin e Bajramit me njerëzit në nevojë

Përmes një interviste për Euronews Albania imami i xhamisë së “Pazarit të Ri” në Tiranë, Erjol Haxhiu, u bëri thirrje besimtarëve...

Mijëra besimtarë myslimanë festojnë Bajramin në Shqipëri, kreu i komunitetit Bujar Spahiu uron për pajtim

Mijëra besimtarë myslimanë falën sot namazin e Fitër Bajramit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë dhe mijëra të tjerë në sheshet kryesore...

Besimtarët myslimanë kremtojnë Fitër Bajramin në Kosovë, mesazhe për tolerancë e solidaritet

Myslimanët edhe në Kosovë po kremtojnë Fitër Bajramin, festë kjo që vjen pas agjërimit të muajit të Ramazanit. Për shkak të...

Incident pas faljes së Fitër Bajramit, një person tenton të vetëdigjet me benzinë në “Sheshin Skënderbej”

Mëngjesin e sotëm, pas faljes së Namazit në “Sheshin Skënderbej” një person u lye me benzinë dhe teksa tha në gjuhën...

Shqipëria, vend i rëndësishëm për trafikun dhe përpunimin e drogave

Shqipëria është kthyer në një pikë të rëndësishme për trafikun e llojeve të ndryshme të drogës dhe për përpunimin e tyre. Gjatë...

Mbi 11 milionë euro fitime në Shqipëri nga trafiku i emigrantëve të paligjshëm

11,5 milionë euro fituan trafikantët nga trafiku i emigrantëve të paligjshëm të Lindjes së Mesme nga Shqipëria drejt vendeve evropiane, gjatë...

‘Do të kemi një verë të këndshme’, Rakacolli flet mbi lehtësimin e masave kundër COVID-19

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, deklaroi në studion e “Ilva Now” se mund të ketë ndryshime të masave në takimin...

Masa e karantinës për emigrantët para zgjedhjeve, Rakacolli: Jo me prapavijë politike

Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli dhe drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, theksuan për Euronews Albania se masa e karantinës së...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER