Kryesoret

Kopshti Botanik i mbetet universitetit, rrëzohet VKM që ia kalonte në pronësi Bashkisë Tiranë

Gjykata Administrative ka pranuar padinë e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, duke shfuqizuar kështu vendimin e qeverisë për kalimin e Kopshtit...

Fëmijët në rrjete sociale, psikologia Muçaj apelon për kontroll nga prindërit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar...

”S’mund të ketë aprovim para muajit gusht”, Ornela Ademi flet për shqyrtimin e Sinovac nga EMA

Ornela Ademi, drejtuese në Agjencinë Europiane të Barnave tregoi në Euronews Albania procedurën që do të kalojë vaksina kineze Sinovac, tani...

Leonardo DiCaprio apelon sërish që Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i mirënjohur Leonardo DiCaprio, njëherësh aktivist për çështjet mjedisore, ka bërë sërish thirrje që lumi i Vjosës të shpallet Park...

Kroaci, çiftet e së njëjtit gjini mund të birësojnë fëmijë

Një vendim gjykate në Kroaci ka hapur rrugën që çiftet e të njëjtit gjini të adoptojnë fëmijë në të njëjtat kushte...

EMA nis shqyrtimin e Sinovac, ende pa një përgjigje për vaksinën ruse

Agjencia Europiane e Barnave ka nisur shqyrtimin e vaksinës kineze Sinovac. Shqyrtimi i lejon rregullatorët e BE-së të vlerësojnë të dhënat sapo...

Ekonomia në Mbretërinë e Bashkuar pritet të shënojë rritjen më të lartë që nga1941, thotë Banka e Anglisë

Ekonomia e Britanisë së Madhe pritet që të rritet me 7.25 përqind këtë vit, ringritja e saj më e madhe që...

Franca ul moshën e vaksinimit, Rusia autorizon përdorimin e një versioni më të lehtë të Sputnik V

Rezultatet e studimit më të gjerë të kryer mbi vaksinën Pfizer-BioNTech konfirmuan të enjten se ajo ofron mbi 95% mbrojtje ndaj...

Patentat e vaksinave kundër COVID-19, Gjermania kundër propozimit të SHBA

Gjermania ka shprehur kundërshtim ndaj propozimit të mbështetur nga SHBA për të hequr dorë nga patentat për vaksinat COVID-19, duke thënë...

Bullgaria sërish në zgjedhje, dështojnë përpjekjet për të formuar koalicioni qeverisës

Në 11 korrik qytetarët e Bullgarisë do t’u drejtohen sërish kutive të votimit pasi politikanët në vend dështuan për të tretën...

Zaev ngre tonet ndaj BE: Nuk e duam Integrimin pa gjuhën dhe identitetin

Mundësia e ndarjes së procesit integrues të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, duke lënë Shkupin të bllokuar nga Bullgaria, ka shkaktuar...

Si fitoi PS në Kavajë? Etjen Xhafaj: Njerëzit zgjodhën atë që u ofrohet për të ardhmen, jo historitë me banda e banditë

Kandidati fitues i PS në Kavajë, Etjen Xhafaj përgënjeshtroi deklaratë e artikuluara nga kundërshtarja e tij politike për zgjedhjet në këtë...

Etjen Xhafaj: Akuzat e PD-së janë alibi për të justifikuar humbjen

Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste, Etjen Xhafaj përballë gazetares Ilva Tare në Euronews Albania po flet për garën e 25...

Sfidë Bashës për të marrë drejtimin e PD-së? Grida Duma flet për garën brenda partisë

Pavarësisht rezultatit të 25 prillit, deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike thotë se nuk ka asnjë arsye, që Lulzim Basha të...

Grida Duma denoncon fakte të panjohura për plagosjen në Kavajë

Kandidatja e Partisë Demokratike, Grida Duma e cilëson ngjarjen e ndodhur në Kavajë si ngjarje plotësisht politike. Znj. Duma tha se...

Grida Duma: PS përdori paratë për të bindur elektoratin gri, PD u dëmtua nga emigrimi

Deputetja e zgjedhur Grida Duma, u shpreh se fenomeni i emigrimit e ka goditur rëndë Partinë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER