parashikim

Ekonomia shqiptare do të rritet në vitet 2022-2023, sipas parashikimit të KE-së

Ekonomia shqiptare do të njohë rritje deri në nivelin prej 2.7% gjatë këtij viti. Ndërsa vitin e ardhshëm ajo do të...

Parashikimi i motit për javën

Java ka nisur e vrenjtur dhe kështu do të vijojë. Shirat do jenë të pakta. Meteorologia e Meteoalb Lajda Porja parashikoi motin...

Java e akullt, qytetet ku pritet të bëjë më ftohtë

Shqipëria do të ketë mot të acartë javën e ardhshme, me temperaturat që pritet të arrijnë deri në -18°. Të hënën temperatura...