Video Kryesore

“Udhëtarët” zbulojnë historinë dhe plazhet e paprekura të Fierit

Njohur për historinë e hershme me zona arkeologjike, Fieri është ndër qarqet më të vizituara nga turistët në Shqipëri. Qyteti antik...

“Udhëtarët” eksplorojnë kanionet e Osumit në Skrapar

Njohur rëndomtë për traditat e mikpritjes, por më së shumti për bukuritë e natyrës, Skrapari është një nga zonat me potencialin...

“Udhëtarët” në Korçë, qytetin e kulturës, muzeve dhe serenatave

Me qytetarinë, kulturën dhe jetën nën tingujt e serenatave, qyteti i Korçës njihet rëndomtë si “Parisi i vogël i Shqipërisë”. Pikërisht...

“Udhëtarët” vizitojnë Përrenjasin e traditave dhe aventurave

Trashëgimia kulturore dhe peizazhet piktoreske të natyrës janë disa nga pikat që e bëjnë Përrenjasin një pikë tërheqëse për turistët. “Udhëtarët” Loneta...

“Udhëtarët” vizitojnë dy nga bukuritë e Gramshit, ujëvarën e Sotirës dhe liqenin e Dushkut

Pasi vizituan Elbasanin dhe rrethinat e tij, "Udhëtarët" sjellin në episodin e radhës qytetin e Gramshit dhe bukuritë më të veçanta...

5 vende që mund t’ju kenë shpëtuar pa vizituar në Krujë

Sot Udhëtarët e Euronews Albania kanë ndaluar në një prej qyteteve më të rëndësishme historike të Shqipërisë, në Krujën e Gjergj...

Mesi: Mazhoranca dhe opozita duhet të bashkëpunojnë për integrimin në BE

Zv. Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Senida Mesi shprehet se mazhoranca dhe opozita do të duhet të bëhen bashkë në çështjen...

Negociatat, Nurellari: Shqipëria në këtë proces është ‘breshka e rajonit’

Mosmarrëveshjet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut u bënë shkak që BE-ja të mos arrinte një unitet për të caktuar një...

“Udhëtarët” zbulojnë anën tjetër të Bulqizës, të pasur me natyrë dhe histori

Bulqiza është një qytet që rëndomtë njihet për minierat, mirëpo “Udhëtarët” Loneta Progni dhe Renaldo Salianji sjellin në Euronews Albania anën...

“Udhëtarët” në Dibrën historike dhe mrekullive të natyrës

Dibra është një nga krahinat më të pasura me histori frymëzuese, bukuri natyrore dhe specialitete të kulinarisë. Pikërisht këtë vend vizituan në...

“Udhëtarët” ju flasin nga Kukësi, qyteti i bujarisë

Mikpritja dhe bujaria janë disa nga karakteristikat më të njohura për Kukësin, që ndër të tjera është i pasur edhe me...

6 pika që duhen vizituar me patjetër në Valbonë

Tropoja njihet më së shumti për Parkun Kombëtar të Luginës së Valbonës, i cili prej vitesh është kthyer në një prej...

“Udhëtarët” vizitojnë Tropojën e këngëve, valleve dhe bukurive të Valbonës

Falë bukurive të Parkut Kombëtar të Luginës së Valbonës dhe traditave të mirënjohura të mikpritjes Tropoja është bërë prej vitesh një...

“Udhëtarët” nga Rrësheni në Orosh, vendin e bjeshkëve dhe kullave historike

Mirdita është një krahinë me shumë tradita dhe histori, të cilat e kanë bërë atë të njohur në gjithë Shqipërinë. “Udhëtarët” Loneta...

“Udhëtarët” vizitojnë Lezhën e “Besëlidhjes”, që t’i ofron të gjitha, plazhin, historinë dhe traditën

Lezha është ndër të vetmit qytet në Shqipëri që ka pranë dy lumenj, dy laguna, dy plazhe fantastike, një kala dhe...

Fushë-Arrëzi, vendi i mikpritjes dhe traditave për “Udhëtarët”

Dikur Fushë-Arrëzi njihej më së shumti për stabilimentin industrial të përpunimit të drurit dhe fabrikën e pasurimit të bakrit, mirëpo kjo...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER