Video Kryesore

Kanaçja bosh dhe trëndafili, simbolika domethënëse e kopertinës së librit të Lea Ypit

Kopertina e librit të Lea Ypit, “Free”, ku tregohet një kanaçe ‘coca-cola’ boshe brenda të cilës ndodhet një trëndafil është gjithashtu...

Një libër për fëmijën që kërkon lirinë në një vend që ishte në kërkim të lirisë, Lea Ypi rrëfen “Free”

Lea Ypi tha gazetaren Ilva Tare se “Free” është një gjysmë roman autobiografik, gjysmë ese filozofike, për lirinë dhe çfarë do...

Agron Shehaj: PD-së i nevojitet një kryetar më demokrat dhe që i përfshin më tepër anëtarët

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, tha në “Ilva Now” se Partia Demokratike ka nevojë të forcohet dhe të...

Agron Shehaj: Kontributi im do të vazhdojë, s’do nxis asnjë përçarje

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj shprehet se në përfundim të garës brenda partisë nuk do të ketë asnjë...

Shehaj: Individë që punojnë për PD me qasje anti-amerikane më kanë sulmuar pas takimit me ambasadoren

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Agron Shehaj thotë se pas takimit që ka zhvilluar me ambasadoren amerikane në Shqipëri, Yuri...

“Garën në PD e solla unë”, Fatbardh Kadilli: Pasi të ndryshoj partinë, do ndryshoj Shqipërinë

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli tha për gazetaren Ilva Tare se ai ishte i pari që hapi garën...

Fatbardh Kadilli: Berisha është i distancuar në garën brenda PD

Kandidati për t’u zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli thotë se gjatë 8 viteve në opozitë, kreu i PD Lulzim...

Fatbardh Kadilli: Në manifestin tim politik kërkoj një parti më të madhe se kryetari

Kandidati për kryetar të PD-së, Fatbardh Kadilli, paraqiti në “Ilva Now” pikën kryesore të manifestit të tij politik. Parimi themelor i...

Pse PD-ja i humbi zgjedhjet? Edith Harxhi “gjen gabimin” tek LSI dhe Basha

Kandidatja në garë për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike Edith Harxhi beson se do të fitojë përballë kundërshtarëve në zgjedhjet...

Edith Harxhi sqaron pse iu refuzua posti i ambasadores në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Kandidatja për kryetare të Partisë Demokratike, Edith Harxhi sqaroi për gazetaren Ilva Tare pse emri i saj nuk u dekretua për...

Pasioni për futbollin, 16-vjeçarja sfidon steriotipet se futbolli luhet vetëm nga djemtë

Duke pasur familjen e saj tifozen më të zjarrtë, 16-vjeçarja Jehona Coka nisi karrierën në një fushë të vështirë për vajzat....

17-vjeçari shqiptar që ka krijuar një robot dezinfektues

17- vjeçari Jusuf Rrustaj ka krijuar robotin i cili ecën në mënyrë autonome dhe dezinfekton ambientet e mëdha. Ideja për krijimin...

Zak Topuzi: Jemi të vonuar me përgatitjet për sezonin turistik, të hiqen menjëherë kufizimet

Zak Topuzi, kryetar i Shoqatës Shqiptare të Turizmit tha për Euronews Albania se stanjacioni 12-mujor për shkak të pandemisë ka shkaktuar...

Zv. kryetari i AAK: Kurti duhet të gjejë forma bashkëpunimi me të gjithë aktorët për dialogun me Serbinë

Ardian Gjini, zv. Kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës thotë se nisur nga fakti se qeveria “Kurti” nuk e ka...

Vendimi i DASH, Kikia: Kjo letër s’ka ardhur vetëm për Berishën, por druaj dhe për Metën

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) njoftoi këtë të mërkurë se ka shpallur “non-grata” ish-kryeministrin Sali Berisha dhe pjesëtaret e tjerë të...

Enis Lami, vajza që ka krijuar rrjetin e parë social që u vendos fotove filtra të pikturave të famshme

Filtrat në rrjetet sociale po përdoren gjithnjë e më tepër nga të rinjtë, por Enis Lami ka vendosur ta çojë këtë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER