Klubi i futbollit Vllaznia pranë të moshuarve në Shkodër në ditët e festave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Festat e fundvitit janë periudha më e preferuar për shqiptarët për t’u mbledhur me familjarët e tyre por ka dhe nga ata që e kanë të pamundur të festojnë me familjarët e tyre. Euronews Albania ishte në shtëpinë e të moshuarve në Shkodër ku kishte mysafirë të veçantë.


Magjun Bardhoshi, 72 vjeç është banor i shtëpisë së moshuarve në Shkodër. Ai prej 4 vitesh e feston vitin e ri me familjen e tij të dytë.

“Asgjë smë mungon nga trajtimi dhe respekti i opinionit të kuadrit drejtues, por asgjë nuk duket mirë si të mos jesh me gjakun tënd familjar” rrëfen Bardhoshi.

72-vjeçari dhe miku i tij e kanë një urim për gjithë shqiptarët për këtë fundvit.

“Gëzuar festat të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen brenda dhe jashtë vendit, jetë të gjatë të lumtur, begati dhe lumturi” urojnë dy të moshuarit.

Shtëpia e të moshuarve në Shkodër në këtë periudhë festive ka shumë vzitorë të cilët mundohen t’i qëndrojnë afër të moshuarve e për disa çaste t’i mbushin sadopak boshllëkun e familjarëve të tyre.

Një pjesë e ekipit të futbollit Vllaznia ishin sot në ambjetet e kësaj strehëze për të lumturuar të moshuarit.

Kapiteni i Vllaznisë Gilman Lika në simbolikë i dhuroi një bluzë me firmat e të gjithë ekipit duke ngrohur sadopak zemrat e tyre.

“Kemi marrë vesh se shumë prej tyre i ndjekin ndeshjet dhe mendoj se ishte gjëja më e duhur që bëmë në këtë moment” tha kapiteni i Vllaznisë.


Etiketimet

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...


TË FUNDIT

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER