Atentat ndaj kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku i qytetit të Lushnjës, Fatos Tushe është plagosur si pasojë e një atentati mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00.

Shpërthimi i një granatë në zyrën e tij dyshohet se ka plagosur edhe sekretaren e bashkisë dhe të dy janë dërguar në spitalin e Lushnjës, nën kujdesin intesiv të mjekëve. Raportohet se gjendja e tyre shëndetësore është jashtë rrezikut për jetën.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se autor i kësaj ngjarje është ish-shoferi i kryetarit të bashkisë, i cili pasi ka hedhur granatën është larguar menjëherë nga ambientet e Bashkisë Lushnjë.

Forcat e policisë së Lushnjës, DVP Fier, Renea dhe FNSH e Fierit po punojnë për kapjen dhe arrestimin e autorit.

Lajmi në përditësim


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER