Shqipëria pret ndërrimin e viteve, Durrësi ende në heshtje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria kthen sot në mbrëmje faqen e fundit të kalendarit për vitin 2019 duke hyrë në dekadën e dytë të këtij shekulli pas një viti të vështirë, ndoshta më të vështirit në historinë e saj të re.

Megjithatë, kryeqyteti shqiptar është dekoruar për festimet që do të kulmojnë në sheshin Skënderbej në mesnatë. Si përherë darka tradicionale familjare është ajo që do të mbledhë rreth sofrës qytetarët e Tiranës dhe të qyteteve të tjera.

Ndërkohë Durrësi duket se do ta presë këtë vit të ri pa festimet e zakonshme.

Qyteti ende pret të marrë veten nga tragjedia e rëndë e 26 nëntorit si rezultat e tërmetit më vrastar që goditi botën në vitin 2019.


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER