Vendi

Qeveria mbyll pjesërisht kufirin me Greqinë

Përditësimi i fundit: 13/03/2020 - 17:51
Text size Aa Aa

Si masë për parandalimin e përhapjes së mëtejshme të coronavisurit, qeveria shqiptare ka marrë vendimin për të mbyllur pjesërisht kufirin me Greqinë.

Bëhet fjalë për ndalimin e fluturimeve drejt vendin fqinj si dhe për linjat e transportit tokësor me autobus.

Lajmi për një vendim të tillë është bërë i ditur nga Kryeministri, Edi Rama përmes një postimi në Facebook, ku sqaron se rregulli hyn në fuqi që prej orës 10:00 të ditës së nesërme.

Tregime të lidhura