Vendi

Spital i ri për të infektuarit me COVID-19 brenda 20 ditëve

Përditësimi i fundit: 26/03/2020 - 14:41
Text size Aa Aa

Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë si pjesë e planit të masave në rast të një numri të madh të prekurish nga coronavirus, po përgatisin një spital të ri për të infektuarit.

Bëhet fjalë për një ambient që më parë ka shërbyer si kampus universitar që tashmë është i braktisur.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe Kryeministri, Edi Rama kanë parë sot nga afër këto ambiente.

Znj. Mamanistirliu u shpreh se këto ambiente mund të kthehen në vend për të pritur të infektuarit me COVID-19 brenda 20 ditëve.

 

Tregime të lidhura