VIDEO: Çasti kur policia mësyn Teatrin Kombëtar, aktivistët shpërthejnë në klithma dëshpërimi ”Erdhën! Erdhën!”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Forca të shumta policie dhe mjetet e rënda të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit rrethuan në orët e para të mëngjesit të sotëm godinën e Teatrit Kombëtar dhe nisën punën për shembjen e tij. 

Aktivistë dhe artistë të grupimit Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar e pritën të shokuar mbërritjen e forcave të policisë, siç dëgjohet dhe në një video të shpërndarë prej tyre.

“Erdhën! Erdhën! E tmerrshme!” Dëgjohet një grua të ulërasë e shokuar.

 Etiketimet

‘Të mos gjykohet Salvini’, prokurori: Ai nuk ndaloi në mënyrë të paligjshme emigrantët në 2019

Matteo Salvini nuk duhet të shkojë në gjyq për ndalim të paligjshëm të emigrantëve. Kështu u shpreh prokurori i Katanias, Andrea Bonomi. Sipas tij, vendimi...

“Do të jem këtu deri më 26 prill”, Meta nga Vlora: Nuk preket asnjë votë e vlonjatëve

Nga Vlora, presidenti Ilir Meta bëri sërish një apel të fortë për ditën e zgjedhjeve, ndërsa deklaroi se nuk do të preket asnjë votë...

‘Defender 21’| Ushtarët e Gardës së New Jersey mbërrijnë në Tiranë për të trajnuar FA

Ambasadorja amerikane Yuri Kim mirëpriti sot ushtarët amerikanë nga Garda Kombëtare e New Jersey të cilët mbërritën sot në Tiranë. Ambasada amerikane përmes një postimi...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER