Yuri Kim bën thirrje për përshpejtimin e vetting-ut, bisedë me kreun e KPK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim virtual me kryetaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Genta  Tafa Bungo.

Gjatë bisedës, ambasadorja Kim thotë në një postim në Twitter, se i ka shprehur asaj falënderime për guximin dhe këmbënguljen në punën e bërë gjatë procesit të Vetting-ut.

“Institucionet e vetting-ut kanë një nga rolet më të vështira, por dhe më të rëndësishëm. Fola me kryetaren e KPK-së, Genta Tafa Bungo, për t’i shprehur falënderim për kurajën dhe këmbënguljen e tyre. Ramë dakord që vetting-u duhet përshpejtuar. Shqipëria dhe SHBA duan që reforma në drejtësi të arrijë sukses”, shprehet ambasadorja.


Etiketimet

720 persona të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë numri i njerëzve që u infektuan me coronavirus në 24 orët e fundit ishte 720. Ky rezultat doli pas testimit të 4.785...

Historia e bujkut që punon tokën me gomar në Fishtë

Në shekullin e 21 Ndue Fuga përdor gomarin për të punuar tokën. Ai nuk ka mundësi të përdorë traktorin, sepse nafta është e shtrenjtë. Një...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER