Yuri Kim bën thirrje për përshpejtimin e vetting-ut, bisedë me kreun e KPK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim virtual me kryetaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Genta  Tafa Bungo.


Gjatë bisedës, ambasadorja Kim thotë në një postim në Twitter, se i ka shprehur asaj falënderime për guximin dhe këmbënguljen në punën e bërë gjatë procesit të Vetting-ut.

“Institucionet e vetting-ut kanë një nga rolet më të vështira, por dhe më të rëndësishëm. Fola me kryetaren e KPK-së, Genta Tafa Bungo, për t’i shprehur falënderim për kurajën dhe këmbënguljen e tyre. Ramë dakord që vetting-u duhet përshpejtuar. Shqipëria dhe SHBA duan që reforma në drejtësi të arrijë sukses”, shprehet ambasadorja.


Etiketimet

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të...

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...


TË FUNDIT

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të...

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Kriza e ushqimit mund të përkeqësohet nëse porti i Odesës nuk hapet

Bota po përballet me një krizë të madhe ushqimore, sipas kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley. Beasley shpjegoi se aktualisht bota...

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER