Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra te Gjiri i Lalzit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në vendin tonë.


Sipas faqes EMSC (Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane), lëkundjet me magnitudë 4,5 të shkallës Rihter kishin epiqendër detin Adriatik, 34 km në veriperëndim të Tiranë, në thellësi 2 kilometra.

Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Durrës, Krujë.

Ndërkohë, sipas informacioneve paraprake nga IGJEUM (Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit), lëkundjet ishin me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter me epiqendër në Gjirin e Lalzit.

Që nga tërmeti 6,4 ballë i shkallës Rihter që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit të vitit që shkoi, pasgoditje të shumta me intensitet më të ulët, janë ndjerë veçanërisht në zonën përreth Adriatikut.

 


Etiketimet

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të...

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...


TË FUNDIT

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të...

Parlamenti miraton ligjin për menaxhimin e Butrintit

Fondacioni shqiptaro-amerikan për Zhvillim do të marrë në menaxhim për 10 vitet e ardhshme Parkun Kombëtar të Butrintit. Ligji është miratuar këtë të hënë në...

BE pezullon rregullat e borxhit për shkak të pasigurisë ekonomike

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Kriza e ushqimit mund të përkeqësohet nëse porti i Odesës nuk hapet

Bota po përballet me një krizë të madhe ushqimore, sipas kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley. Beasley shpjegoi se aktualisht bota...

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER