4 viktima në 24 orë, humb jetën për shkak të COVID-19 mjeku i QSUT

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Profesori i Fakultetit të Mjekësisë, Arjan Pushi prej disa ditësh i shtruar në spitalin infektiv i prekur me COVID-19, ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Lajmi u bë me dije nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të cilës mjeku ndërroi jetë pak momente më parë në spitalin Infektiv, i prekur nga COVID-19, pavarësisht përpjekjes maksimale të stafit mjekësor.

“Prof. Arjan Pushi ka pasur një karrierë të spikatur në fushën e hematologjisë dhe ka përgatitur shumë breza studentësh të Mjekësisë.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjarëve dhe miqve të profesor Arjan Pushit”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në Facebook ka shprehur ngushëllimet për miqtë dhe kolegët për humbjen e madhe.

Ajo shprehet se me gjithë përpjekjet e kolegëve, të cilët bënë të pamundurën për ta mbajtur në jetë në spitalin infektiv, prof. Arjani nuk ia doli dot, në betejën me virusin e rrezikshëm.

 

Ndërkohë tre persona të tjerë kanë humbur jetën sot duke e çuar numrin total të viktimave që ga fillimi i pandemisë në 63.

 

Lexoni gjithashtu:

Tre të vdekur dhe 69 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri


Etiketimet

Ish-ministri Koka probleme me shëndetin, dërgohet në spital

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka i arrestuar për aferën e inceneratorëve është dërguar në spital pasi ka shfaqur probleme me shëndetin. Koka i akuzuar nga...

11 vjet nga vrasja e 4 protestuesve, drejtësi s’ka

Si sot 11 vjet më parë, një protestë e organizuar kundër qeverisë së atëhershme të Sali Berishës, u kthye në demonstratë të dhunshme. Ziver Veizi,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER