28-vjeçari lëvizte me €55000 kesh në makinë, policia ia sekuestron si para të pista

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia i sekuestroi €54,700 një 28-vjeçari në Lushnjë me dyshimin se ai i ka siguruar ato nga aktivitete kriminale.

Gjatë një kontrolli rutinë në zonën e njohur si “Rotondo e Plygut” policia tha se kishte ndaluar një automjet tip Audi, drejtuesi i së cilit  Z. Gj. (28 vjeç), banues në Laç, kishte me vete një shumë të konsiderueshme parash kesh.

Policia tha se i sekuestroi atij jo vetëm paratë, por edhe makinën, ndërkohë që 28-vjeçari do të duhet të dokumentojë dhe vërtetojë burimin e të ardhurave në të kundërtën do të ndiqet penalisht për “pastrim parash”.

 

Lexoni gjithashtu:

Policia arreston 28 shoferë për abuzime në rrugë, pezullohen 159 patenta

12 të shoqëruar në polici nga protesta kundër mbylljes së klubeve dhe ndalimit të muzikës


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER