Punime për kanalizimet, Bashkia Tiranë njofton si do të devijohet qarkullimi në ”Rrugën e Durrësit”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bashkia Tiranë njoftoi të martën se do të kryejë punime në disa rrugë të kryeqytetit duke u kërkuar ndjesë qytetarëve për shqetësimet që mund të hasin në qarkullimin me automjete.

Për shkak të punimeve për rehabilitimin e kanalizimeve në “Rrugën e Durrësit” qarkullimi i makinave do të jetë i kufizuar nga rruga “Ded Gjo Luli” (qendër) deri te sheshi “Karl Topia” (rrethrrotullimi i Zogut të Zi).

Bashkia thotë se punimet do të zhvillohen në tre faza.

Faza e parë: Ndalohet qarkullimi në rrugën “Asim Vokshi” (pjesa e Unazës drejt Zogut të Zi, krahu verilindor nga rruga Don Bosko) në afërsi të sheshit “Karl Topia”.

Faza e dytë: Ndalohet qarkullimi në “Rrugën e Durrësit” nga sheshi “Karl Topia” deri në kryqëzimin me “Kafe Flora”. Qarkullimi zhvendoset në rrugën “Mine Peza” ku do të ndalohet parkimi dhe aty do të zhvendoset edhe linja e transportit urban.

Faza e tretë: Ndalohet qarkullimi nga kryqëzimi te “Kafe Flora” deri te segmenti i “Rrugës së Durrësit” që lidhet me sheshin Skënderbej.

Bashkia zotohet se do të kryejë punimet natën në mënyrë që të mos rëndojë qarkullimin e makinave dhe sidomos lëvizjen në Unazë – kjo për sa i përket punimeve në rrugën “Asim Vokshi” dhe “Hysni Gërbolli”.


Etiketimet

‘Kam bërë burg për ty’, Basha pritet me parulla e vezë nga të rinjtë e FRPD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me protesta jashtë ambientit ku do të zhvillonte një bashkëbisedim me gratë demokrate. Një grup grash e...

Aksidentohet në Bullgari autobusi nga Kosova

Mëngjesin e sotëm, një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova është aksidentuar me një kamion në Kyustendil të Bullgarisë. 9 prej pasagjerëve janë fëmijë. Në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER