Shpërthimi i gazit lëndon 3 punonjës në zonën e ish-metalurgjikut të Elbasanit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rrjedhja e gazit në një sipërmarrje pranë zonës së ish-metalurgjikut në Elbasan lëndoi 3 punonjës paraditen e së mërkurës.

Sipas informacioneve paraprake të policisë, të lënduar mbetën O.B 69 vjeç, Q.M 61 vjeç dhe E.B 42 vjeç, të cilët u transportuan në spitalin e Elbasanit.

Punonjës të shërbimit zjarrfikës kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të mbyllur rrjedhën e gazit dhe për të parandaluar një shpërthim të mundshëm.


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER