Vetingu shkarkon gjyqtaren e Apelit Flutura Skënderi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) të zyrtarëve të drejtësisë vendosi paraditen e së enjtes të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit Tiranë, Flutura Skënderi.

Vendimi i shkarkimit u argumentua me “problemet në justifikimin e pasurisë” dhe “konflikt interesi”, më konkretisht për shpenzimet rreth rregullimit të një apartamenti dhe mënyrës së shlyerjes së një kredie prej 18 mijë eurosh.

Për sa i përket pretendimeve për konflikt interesi, ato ishin për 2 çështje të cilat Skënderi i ka gjykuar dhe ku palë ka qenë kompania e kontraktuar prej saj për rregullimin e apartamentit.

 

Lexoni gjithashtu:

E cilëson vetingun selektiv dhe politik, dorëhiqet gjyqtari Gjin Gjoni

KPK shkarkon ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë Shpresa Beçaj

KPA shkarkon kryetarin e Gjykatës së Apelit në Tiranë, Hysni Demiraj


Etiketimet

Kosova ul numrin e aplikimeve për vizë në Gjermani

Kosova ka ulur ndjeshëm numrin e qytetarëve që mund të aplikojnë për vizë në Gjermani, njoftoi Ambasada Gjermane në vend të martën. Edhe personave që...

Kapet i riu teksa tentoi të vidhte në ambientet e Bashkisë Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar 27-vjeçarin me iniciale Xh.K, i cili tentoi të kryente vjedhje në ambientet e Bashkisë së Durrësit. I riu u kap...

Synimi i Berlusconit për të marrë presidencën pritet me skepticizëm

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka shprehur aspiratën për postin e presidentit, votimi për të cilin do të mbahet në 24 janar, në parlamentin italian. Partitë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER