PD publikon listën e Elbasanit, 45 kandidatët do të votohen nesër nga anëtarësia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike ka nisur procedurën për zgjedhjen përfundimtare të emrave që do të kandidojnë për deputetë në Qarkun e Elbasanit.

Elbasani është një nga qarqet më të rëndësishëm të vendit, me 14 mandate dhe prurjet e anëtarësisë së PD për kandidatët potencialë për deputetë, janë të larta. Anëtarësia e PD do të votojë nesër për 45 individualitete në qark. Demokratët kanë të drejtë të votojnë në bllok për të gjithë ose të kontestojnë një kandidaturë.

Deri tani votimet kanë përfunduar në degët e PD në 6 qarqe: Kukës, Dibër, Gjirokastër, Berat, Shkodër dhe Lezhë, ndërsa sot ka nisur votimi në Qarkun e Durrësit.

 

Dega ELBASAN

1. ANILA BISHQEMI

2. ANITA DUHANXHIU

3. AUREL BYLYKBASHI

4. BESA ZHUPA

5. DURIM ÇEKREZI

6. EDMOND BIÇOKU

7. ELIONA GREMI

8. ELIOR VILA

9. ELSA GEGA

10. ENDRI HASA

11. ETLEVA HAXHIHYSENI

12. LORENC HASTOPALLI

13. LUÇIANO BOÇI

14. MIMOZA HASEIKU

15. QANI XHAFA

16. SHEFQET DELIALLISI

17. SONILA DAIU

18. TAULANT ZENELI

19. ZAMIR MUZHAQI

20. ZHENI GJERGJI

 

Grup-degët CËRRIK dhe PEQIN

1. AGUSH CERRIKU         CËRRIK

2. ARBJOLA HALIMI         CËRRIK

3. DASHNOR SULA                 PEQIN

4. IBRAHIM SAKO                   CËRRIK

5. NADIRE ASLLANI          CËRRIK

6. SOKOL ELEZI              PEQIN

 

Dega GRAMSH

1. ARMIR XHANGOLI

2. ARMANDO KLLOGJERI

3. IRENA PROGNI

4. LOREN GLLAVINA

5. LULJETA TOÇILA

Dega LIBRAZHD

1. ANXHELINA MANA

2. ARBEN KOXHA

3. ERLIND GURRA

4. ILIRJAN META

5. NDRIÇIM LILA

 

Dega BELSH, Qarku ELBASAN:

1. BLERIM KUQJA

2. DRITAN CANI

3. FITIMTAR ZEKTHI

4. LUMTURI FERHATI

5. MEHDI SHEHU

Dega PRRENJAS

1. ARDIAN ZENELI

2. BAJAZIT KARRIQI

3. FERIT KUSHTA

4. NARTI  MUÇMARA

 


Etiketimet

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Berisha nuk regjistrohet në KQZ pa vërtetim gjykate, thotë juristi

Pa vërtetim gjykate Sali Berisha nuk mund të regjistrohet në KQZ. Kjo ishte deklarata e konstitucionalistit Jordan Daci, i cili sqaroi se praktika e Gjykatës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER