52-vjeçari me COVID-19 i jep fund jetës duke u hedhur nga kati i katërt i spitalit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një pacient me COVID-19 i dha fund jetës mëngjesin e së dielës duke u hedhur nga kati i katërt i spitalit Shefqet Ndroqi në Tiranë.

Viktima është një 52-vjeçar me inicialet P.Gj. Policia tha se ai u hodh nga lartësia e spitalit rreth orës 03:10 e së dielës.

Ai kishte rreth një javë që ishte shtruar në spital, pasi kishte hasur ndërlikime nga COVID-19.

Ky është rasti i tretë që në spitalin Shefqet Ndroqi pacientë me koronavirus vetëflijohen.

Rastet e shkuara janë shënuar në muajin gusht dhe shtator ku viktima kanë qenë të moshave 29 dhe 65 vjeç.

Njësoj si për rastet e shkuara autoritetet fajësojnë gjendjen psikologjike të pacientit dhe ndikimin që sjell COVID-19 të përkeqësimi i saj.

 

Lexoni gjithashtu:

Ishte prekur me COVID-19, 65-vjeçari hidhet nga kati i katërt i spitalit

29-vjeçari me COVID-19 i jep fund jetës duke u hedhur nga kati i tretë i spitalit


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER