Rriten numrat e të infektuarve me COVID-19, nëntë viktima në Shqipëri, rekord viktimash në RMV

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nëntë viktima janë regjistruar këtë të hënë nga COVID-19 në Shqipëri, duke e rënduar akoma dhe më shumë bilancin e fataliteteve, pasi në total 527 persona kanë humbur jetën nga coronavirusi.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit 321 persona kanë rezultuar mbartës të COVID-19, ndërsa në spitale po marrin trajtim 328 persona. Numri i personave të infektuar në vendin tonë ka arritur mbi 9600.

Nëntë të vdekur janë regjistruar dhe në Kosovë, ndërsa shtohen dhe 486 raste të reja. Shqetësues është fakti që 1/3 e të testuarve kanë rezultuar të infektuar. Në total në Kosovë janë 4317 pacientë aktiv mbartës të coronavirusit.

Situatë aspak e mirë dhe në Maqedoninë e Veriut ku është regjistruar numri më i lartë i viktimave, pasi 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19. 565 persona kanë rezultuar pozitiv me coronavirus, ndërsa në total numri i rasteve aktive është afërsisht 11 mijë.

 

Lexoni gjithashtu:

Arrin shifra rekord numri i vdekjeve dhe infektive me COVID në Shqipëri

Rriten numrat në RMV, arrin në mbi 1 mijë viktima nga COVID-19

Masat kundër covid, qeveria e Kosovës miraton 29 kufizime

 


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER