Shënohet numri më i lartë i rasteve me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë, 5 persona humbën jetën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë identifikuar 381 raste të reja me COVID-19 në 1684 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 5 persona kanë humbur jetën dhe vetëm 106 persona janë shëruar.

“Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:

125 raste në Tiranë, 33 në Korçë, 27 në Fier, 26 në Krujë, nga 17 raste në Shkodër, Kavajë, nga 15 raste në Vlorë, Mallakastër, 14 në Pogradec, nga 13 raste në Lezhë, Gramsh, 12 në Tropojë, nga 9 raste në Kurbin, Përmet, Kuçovë, 7 në Kukës, 6 në Sarandë, 5 në Librazhd, 4 në Mat, 2 në Gjirokastër, nga 1 rast në Durrës, Mirditë, Lushnje.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 106 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 11,473 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 336 pacientë, 13 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 5 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: një 54-vjeçar nga Korça, një 64-vjeçar nga Librazhdi, një 64-vjeçar dhe dy 66-vjeçarë nga Tirana, me sëmundje bashkëshoqëruese”, bëri me dije Ministria e Shëndetësisë.

COVID-19 – Statistika (3 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                                         381

Të shëruar ne 24 orë                                      106

Të shtruar në spitale                                       336

Humbje jete në 24 orë                                     5

Testime ditore                                                 1684

Testime totale                                               129,822

Raste pozitive                                                21,904

Raste të shëruara                                          11,473

Raste Aktive                                                   9,899

Humbje jete                                                    532

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                                                           4968

Durrës                                                           906

Fier                                                                773

Korçë                                                             630

Shkodër                                                         556

Lezhë                                                             450

Elbasan                                                          446

Vlorë                                                              414

Berat                                                              292

Kukës                                                            216

Gjirokastër                                                    151

Dibër                                                              97


Etiketimet

Kosova ul numrin e aplikimeve për vizë në Gjermani

Kosova ka ulur ndjeshëm numrin e qytetarëve që mund të aplikojnë për vizë në Gjermani, njoftoi Ambasada Gjermane në vend të martën. Edhe personave që...

Kapet i riu teksa tentoi të vidhte në ambientet e Bashkisë Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar 27-vjeçarin me iniciale Xh.K, i cili tentoi të kryente vjedhje në ambientet e Bashkisë së Durrësit. I riu u kap...

Synimi i Berlusconit për të marrë presidencën pritet me skepticizëm

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka shprehur aspiratën për postin e presidentit, votimi për të cilin do të mbahet në 24 janar, në parlamentin italian. Partitë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER