Objektiv i atentatit në Krujë dyshohet të ketë qenë Durim Bami

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Në 4 nëntor, rreth orës 15:20 në Tapizë, Krujë, në rrethana ende të paqarta dyshohet se është plagosur me armë zjarri 35-vjeçari Ervin Kodra.


Ai gjendet në spital, jashtë rrezikut të jetës.

Forcat “Shqiponja” dhe shërbimet e tjera të Policisë Krujë, kanë shoqëruar në ambientet e Policisë pesë shtetas të cilët mund të kenë dijeni rreth ngjarjes.

Një ditë pas plagosjes së Ervin Kodrës, kushëri të Durim Bamit në fshatin Valias është gjetur një automjet tip Golf 5 tërësisht i djegur që dyshohet se u përdor nga autorët.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se ndonëse mbeti i plagosur 35-vjeçari Kodra, objektiv i atentatit ka qenë kushëriri i tij Durim Bami.

Ky i fundit njihet si eksponent i rrezikshëm i botës së krimit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijojnë ende punën për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorit.


Etiketimet

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...


TË FUNDIT

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER