Coronavirusi, ambasadorja Kim jep mesazhin sensibilizues: Duhet të jemi të gjithë bashkë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yur Kim nëpërmjet një video të publikuar në Twitter, iu bën apel qytetarëve që të mbajnë maska në këtë kohe pandemie. Kim falënderon bluzat e bardha dhe thekson se të gjithë duhet të jemi bashkë në luftën kundër COVID-19.

“Sepse jam mirënjohëse për çdo sakrificë të bërë nga mjekët, infermierët dhe shkencëtarët deri tani. Sepse kujdesem për familjen dhe kolegët, sepse në këtë jemi të gjithë bashkë. Maska ime për ty”, shprehet në një video të publikuar në Twitter ambasadorja Kim, ndërkohë që vendos edhe një maskë.

 

 

Ky mesazh i ambasadores vjen në një kohë, kur COVID-19 është përhapur gjerësisht në vend. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije një ditë më parë se kanë humbur jetën 7 pacientë të tjerë, si dhe janë konfirmuar 421 raste të reja. Bashkë me rastet e fundit, aktualisht në vendin tonë ka mbi 10 400 persona të prekur nga virusi.


Etiketimet

Aksidentohet në Bullgari autobusi nga Kosova

Mëngjesin e sotëm, një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova është aksidentuar me një kamion në Kyustendil të Bullgarisë. 9 prej pasagjerëve janë fëmijë. Në...

Kosova ul numrin e aplikimeve për vizë në Gjermani

Kosova ka ulur ndjeshëm numrin e qytetarëve që mund të aplikojnë për vizë në Gjermani, njoftoi Ambasada Gjermane në vend të martën. Edhe personave që...

Kapet i riu teksa tentoi të vidhte në ambientet e Bashkisë Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar 27-vjeçarin me iniciale Xh.K, i cili tentoi të kryente vjedhje në ambientet e Bashkisë së Durrësit. I riu u kap...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER