Situata nga COVID-19, Gjykata e Tiranës pezullon punën deri në 27 nëntor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Situata e krijuar në vend për shkak të pandemisë nga COVID-19 ka bërë që Gjykata e Tiranës të ndërpresë punën për një periudhë 2-javore.


Përmes një njoftimi për mediat bëhet me dije se gjykimet në dhomën penale të Tiranës do të pezullohen deri në 27 nëntor dhe do të shqyrtohen vetëm çështjet me karakter urgjent.

Në shumë raste gjatë javëve të fundit gjyqet janë shtyrë për shkak të mungesë së avokatëve që kanë qenë të prekur nga COVID-19.

Në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së virusit, Komiteti i Ekspertëve disa ditë më parë mori vendimin për mbylljen e të gjitha aktiviteteve duke nisur nga ora 22:00 e mbrëmjes deri në 6 të mëngjesit, vendim që hyn në fuqi ditën e sotme.






Etiketimet

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...

Refugjatët ukrainas mund të shkëmbejnë paratë e tyre me euro në Gjermani

Refugjatët ukrainas në Gjermani do të jenë në gjendje të shkëmbejnë paranë e tyre, hryvnia ukrainase, në euro nga kjo e martë pa kurs...


TË FUNDIT

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...

Refugjatët ukrainas mund të shkëmbejnë paratë e tyre me euro në Gjermani

Refugjatët ukrainas në Gjermani do të jenë në gjendje të shkëmbejnë paranë e tyre, hryvnia ukrainase, në euro nga kjo e martë pa kurs...

Pasiguria dhe rritja e çmimeve të energjisë, BE pezullon rregullat e borxhit

Brukseli propozoi një pezullim të rregullave të BE-së për menaxhimin e borxhit publik dhe deficitit për një vit më shumë, deri në fund të...

Ekskluzive| ‘Deti’, Shqipëria zgjedh ‘anglezët’ përballë Greqisë në Hagë

Shqipëria ka kontraktuar një kompani britanike për t’u përfaqësuar në Hagë përballë Greqisë lidhur me çështjen e kufirit detar. Kështu tha Artur Meçollari, ish-anëtar i...







Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER