U hodh nga ballkoni i spitalit Infektiv, ndërron jetë pacienti 69-vjeçar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ndërron jetë 69-vjeçari me iniciale R.G, i cili u hodh një ditë më parë nga ballkoni i Spitalit Infektiv, aty ku po merrte mjekim. Lajmi është konfirmuar nga vajza e tij për gazetaren e Euronews Albania, Dorina Halili. Vajza e 69-vjeçarit ka pohuar se babai i saj ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Ndërkohë edhe burime nga spitali konfirmojnë të njëjtin lajm.


Ky është rasti i katërt kur një pacient me COVID hidhet nga lartësia nga ambientet e spitalit.  

Tre rastet e para kanë ndodhur në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ kanë rezultuar fatale, pasi të tre pacientët kanë humbur jetën menjëherë. I pari që nisi sagën e vetëvrasjeve ishte 29-vjeçari Xhino Koça.  

Pas tij, vendosi që t’i jepte fund jetës edhe 65-vjeçari Hasan Mira, vjehrri i deputetit Gjetan Gjetani. Ndërsa rasti i tretë ishte pacienti 52-vjeçar, Preng Gjonaj.

Lexoni gjithashtu:

Pacienti me COVID-19 hidhet nga ballkoni i Infektivit

 


Etiketimet

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...


TË FUNDIT

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER