Lezhë, shirat e rrëmbyer shembin rrugën e Kreshtës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shirat e rrëmbyer të ditëve të fundit kanë bërë që rruga e Kreshtës në njësinë administrative të Ungrejt të shembet.

Lezha është një nga zonat më të prekura nga përmbytjet e ditëve të fundit për shkak të reshjeve intensive që kanë përfshirë vendin, teksa qindra hektarë tokë kanë përfunduar nën ujë.

2

Ndonëse reshjet përgjatë ditës së premte kanë qenë intensive, gjatë natës pati një lehtësim të situatës.

Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako është shprehur se sot ka një rënie të nivelit të ujërave për shkak të ndërprerjeve të reshjeve të shiut.

Po ashtu, bëhet e ditur se dhe lumi Drin është rikthyer në shtrat të vetë. Ndërkohë që në Fushë-Krujë është rritur niveli i ujit në fshatin Murqinë, dhe mësohet se rreth 20 banesa janë të rrethuara nga uji.


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER