Sherri mes ortakëve në Tiranë, arrestohen dy ndërtuesit dhe tre persona të tjerë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Tiranës ka arrestuar 5 persona për plagosjen me armë zjarri që ndodhi mëngjesin e djeshëm në zonën e ish-parkut të autobusëve në Tiranë, ku mbeti i plagosur biznesmeni Sino Llanaj.

Në këtë ngjarje mbeti i lënduar edhe një kalimtar i rastit si dhe e roja i pallatit në ndërtim.

Mes personave të ndaluar janë ndërtuesit Albert Allmuça dhe Sino Llanaj. 

Sipas hetimeve, Allmuça akuzohet për veprën penale “Moskallëzim i krimit”. 

Ndërsa ndërtuesi Sino Llanaj 46 vjeç, është arrestuar për veprat penale “Goditja për shkak të detyrës” dhe “Moskallëzimi i krimit”.

Policia ka bërë të mundur identifikimin e njërit prej personave, i cili ka qëlluar me armë zjarri dhe po punohet për kapjen e tij.

Sakaq të arrestuarit e tjerë janë: Shkelzen Byberi, Skender Margjeka dhe Alfred Lumani.

Lexoni gjithashtu:

Ortakët sherr për pallatin, plagoset biznesmeni dhe kalimtari


Etiketimet

Kompanitë ajrore paralajmërojnë probleme me fluturimet prej teknologjisë 5G

Kalimi i shërbimeve të telefonave në teknologjinë 5G do të shkaktojë probleme të mëdha me fluturimet. 10 kompanitë më të mëdha ajrore në SHBA e...

OBSH kërkon të dhëna nga kompanitë prodhuese për vaksinat anti-COVID

Komiteti i OBSH-së kërkoi nga kompanitë prodhuese të listojnë vaksinat e tyre për përdorim urgjent. Ata arsyetuan se vonesat po ndikonin në përdorimin e...

Microsoft investon miliarda dollarë në industrinë e lojërave

Microsoft do të blejë prodhuesin e lojërave Activision Blizzard për 68.7 miliardë dollarë. Kjo është ujdia më e shtrenjtë në këtë sektor. Kompania prodhuese e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER