Bamir Topi dorëhiqet nga drejtimi i partisë Fryma e Re Demokratike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i partisë Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga ky pozicion.

Dorëheqjen e tij të parevokueshme, Topi e dha një ditë pas koalicionit me Partinë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit.

Në letrën e dorëheqjes, tashmë ish-kreu i FRD-së, nuk ka dhënë asnjë arsye për largimin.

Salih Shehu, ish-funksionar i PD do të jetë përfaqësuesi i saj.

 


Etiketimet

LIVE l Sondazhi i katërt i Barometrit Politik zbulon prirjen e votës

Emisioni "Barometri Politik" publikon sot rezultatet e sondazhit të katërt kombëtar, i realizuar nga kompania MRB në bashkëpunim me Euronews Albania. Nën drejtimin e gazetares...

“Mjeshtrit” e falsifikimit, ekspertët tregojnë si institucionet ua lehtësojnë punën këtyre individëve

Dokumentari Unpublished në Euronews Albania investigon mënyrën se si këta flasifikues kryejnë këtë vepër penale dhe se si ata shfrytëzojnë pikat e dobëta të...

Unpublished | Falsifikuesi tregon skemat që përdorte për kryer mashtrimet

Dokumentari Unpublished në Euronews Albania investigon veprën penale të falsifikimit. Nëpërmjet rrëfimit të një falsifikuesi kuptojmë truket dhe skemat që përdorin këta persona për...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER