Po dërgonte në spital pacientin me COVID-19, përmbyset ambulanca në Korçë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në aksin nacional Korçë-Devoll, tek kryqëzimi i  fshatit Tren.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se janë përplasur një ambulancë me një mjet tip ‘Benz’.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se në ambulancë ka qenë një i sëmurë me COVID-19 që po transportohej në spital, ndërkohe ashtu siç raportojnë burime nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale.

I sëmuri është siguruar të dërgohet me një ambulancë tjetër në spital dhe për këtë shkak në vendngjarje përveç policisë është edhe një ambulancë që do të transportojë të sëmurin.

Policia ndërkohë po punon për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti.


Etiketimet

‘Kam bërë burg për ty’, Basha pritet me parulla e vezë nga të rinjtë e FRPD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me protesta jashtë ambientit ku do të zhvillonte një bashkëbisedim me gratë demokrate. Një grup grash e...

Aksidentohet në Bullgari autobusi nga Kosova

Mëngjesin e sotëm, një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova është aksidentuar me një kamion në Kyustendil të Bullgarisë. 9 prej pasagjerëve janë fëmijë. Në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER