Zotohet Basha: Teatri Kombëtar do të ndërtohet siç ishte dhe aty ku ishte

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë takimit që zhvilloi sot me banorët e njësinë nr.9 në Tiranë premtoi se nëse vjen në pushtet do ta kthejë administratën në funksion të qytetarëve.


Ai u zotua se për të gjithë bizneset që janë goditur nga pandemia, PD ka një plan për t’ju ardhur në ndihmë.

“Qeveria ime do e rrisë pensionin minimalit dyfishin rritjen e çmimit pra të inflacionit. Do vendosim fashën mbrojtëse për energjinë, çmimi do të ulet për 300 kë/h orëshin e parë”, u zotua Basha.

Ai përmendi edhe çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, për të cilën premtoi se godina e re do të ndërtohet atje ku ka qenë.

“Për teatrin ajo firmë që kam hedhur, asaj do t’i qëndroj. Teatri do të ndërtohet siç ishte, aty ku ishte”, përfundoi Basha.

Javët e fundit kryedemokrati është duke zhvilluar takime me qytetarët si dhe po shpalos programin e PD-së për zgjedhjet e 25 prillit.

Pak ditë më parë, Basha nënshkroi edhe marrëveshjen me LSI-së për koalicion paszgjedhor.

Lexoni gjithashtu:

PD-LSI firmosin marrëveshjen e koalicionit, Basha: Udhëtimi ynë i përbashkët për të ndryshuar Shqipërinë fillon sot

Basha zotohet në Kombinat: Rindërtimi do të përshpejtohet, shtëpitë do të ndërtohen aty ku ishin

 


Etiketimet

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...


TË FUNDIT

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER