Aktualitet

Aktualitet

Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mirditë, banorët përplasen me policinë

"Me hajna, nuk ka shtet". Me këtë thirrje ka filluar protesta e dhjetëra qytetarëve në zonën e Mirditës, duke kundërshtuar kështu ndërtimin e një...

Nga nesër zgjatet orari i lëvizjes deri në 22:00, hapen fluturimet me Britaninë e Madhe

Nga dita e nesërme do të zgjatet orari i lëvizjes në vendin tonë, përkatësisht nga ora 06:00-22:00, ndërkohë Komiteti Teknik i Ekspertëve duke analizuar...

Manastirliu ndjek vaksinimin në Sheshin Skëndërbej, nga e hëna do injekohen +60 me sëmundje kronike

Mëngjesin e sotëm, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka parë nga afër vaksinimin masiv në Sheshin Skëndërbej. "Tashmë kemi hyrë në grupmoshat...

Zjarr në garazhin e një pallati në Tiranë, digjet “Range Rover”, evakuohen banorët

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 07:30, në rrugën "Fadil Deliu" në kryeqytet ra një zjarr në garazhin e një pallati. Euronews Albania mëson se është...

360 raste të reja dhe 6 humbje jete nga COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 360 raste të reja me COVID-19 në 3342 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë...

Ndihma juridike falas, qytetarët e pamundur që mbrohet para padrejtësisë  

Reforma në drejtësi ka prekur dhe sistemin e ndihmës juridike. Qytetarët që nuk kanë mundësi ta paguajnë, e marrin falas këtë shërbim. Xhulia Mulla, specialiste në Drejtorinë e Ndihmës...

Ish-minatorët të indinjuar, humbin shpresën te partitë, thirrje ambasadorëve

Mijëra ish minatorë në qarkun e Korçës prej më tepër se 20 vite luftojnë për miratimin e statusit të tyre,  i cili u garanton...

Porti i peshkimit në Vlorë i lënë në harresë prej 30 vitesh, peshkatarët kërkojnë kushtet minimale

Prej vitesh, porti i peshkimit në qytetin e Vlorës ngjan me një varrezë makinash. Mungesa e ndriçimit për ankorimin e mjeteve lundruese gjatë natës,...

Bllokohen 143 kg kokainë në Portin e Durrësit, ishte fshehur në kontenier me banane

Një sasi e konsiderueshme kokaine është bllokuar sot në Portin e Durrësit. Bëhet fjalë për 200 pako kokainë të cilat ishin fshehur në një...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER