‘Ndizen motorët’ e 25 prillit, PS dhe PD çelin fushatën në Tiranë, KQZ apel për vetëpërmbajtje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga kjo e enjte, Shqipëria hyn zyrtarisht në fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, edhe pse takimet elektorale dhe programet nga të dyja kampet politike kanë nisur të prezantohen prej kohësh. Të dyja partitë e mëdha, PS dhe PD që garojnë për t’i fituar zgjedhjet, do e çelin fushatën në Tiranë.

Partitë, sipas burimeve, do e hapin fushatën në të njëjtën kohë, në dy sheshet kryesore të kryeqytetit.

Nga Partia Socialiste kanë paralajmëruar se takimi do të organizohet në sheshin “Skënderbej” duke nisur prej orës 17:00. Ndërsa nga Partia Demokratike, takimi i planifikuar në sheshin “Nënë Tereza” pritet të nisë prej orës 17:30.

Sakaq, nga LSI nuk është njoftuar ende për ndonjë organizim të veçantë, por fushata do të vazhdojë me axhendën normale të takimeve.

Ndërkohë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka nisur një letër partive politike dhe institucioneve, duke iu kërkuar respektimin e Kodin Zgjedhor dhe mbajtjen larg të administratës nga takimet elektorale.

 

Etiketimet

Macron pret Kurtin, presidenti francez: Të arrihet akordi me Serbinë, do keni mbështetjen tonë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit mesazhin se Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë kompromisin për një...

Turizmi rural në Shqipëri, “Shtegu i Ngjyrave” në Kukës mahnit me bukuritë natyrore

Deri tani Shqipëria është vlerësuar nga shumë operatorë dhe vizitorë ndërkombëtarë për peizazhin, natyrën, pamjen e saj të bukur, të cilat konsiderohen gjithashtu si...

Pasojat e pandemisë, BQE: Burrat humbën më shumë vende pune se gratë

Burrat pësuan humbjen më të madhe të vendeve të punës në bllokun evropian gjatë pandemisë. Kështu deklaroi të mërkurën Banka Qendrore Evropiane, duke hedhur...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER