Foto| Rikthehen reshjet e dëborës, bllokohet qarkullimi i mjeteve në Llogara

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Reshjet e dëborës dhe ngricat e krijuara si pasojë e motit të ftohtë gjatë natës kanë krijuar problematikë në qarkullimin e mjeteve në qafën e Llogarasë.

Rruga thuajse e pakalueshme për makinat e vogla, të cilat janë të pa-pajisura me zinxhirë dhe kanë mbetur të bllokuara në rrugë.

Situata po vjen drejt normalizimit pas punës së kryer nga borëpastrueset.

Në fotot e mëposhtme të siguruara nga Euronews Albania duket qartë situata në këtë aks rrugor, ku të pranishëm anë edhe efektivët e Policisë Rrugore.

Etiketimet

Trembëdhjetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e infektimit nga epidemia e COVID-19. Ministria e shëndetësisë ka...

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER