Bie kursi i këmbimit, ekspertët e lidhin me qarkullimin e valutës në fushatë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të gjitha valutat e huaja kanë shënuar rënie në tregun e brendshëm valutor . Ekspertet e lidhin këtë me fushatën elektorale dhe një qarkullim të shtuar të valutës.

Aktorët e tregut pohojnë se në momentin që të gjitha valutat kanë trend rënës, shpjegimi lidhet me kërkesë ofertën në tregun e brendshëm. Sipas tyre oferta për valuta është e lartë duke çuar në nënçmimin e monedhës kryesore, euro, që ka tërhequr dhe valutat e tjera.

Aktorët e tregut pohojnë se prej vitesh ata kanë konstatuar një tendencë nënçmuese të valutave e fillimin e fushatave zgjedhore, që lidhet me përdorimin e valutave për fushatë, duke rritur ofertën në treg.

Kjo tendencë pritet të vijojë gjatë javëve në vijim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 


Etiketimet

Bllokimi i fluturimeve në Rinas, Rama: Meta dhe Berisha duan të kthejnë kaosin në vend

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me banorët e zonës në Dropullit në Gjirokastër u shpreh se me bllokimin e punës në aeroportin “Nënë...

Inter shkon në 11 pikë, thellon diferencën me ndjekësit dhe afrohet me titullin

Inter ka arritur një fitore shumë të rëndësishme ndaj Sasuolos, duke triumfuar në shifrat 2-1 e duke thelluar diferencën me vendin e dytë në 11...

Foto| Rikthehen reshjet e dëborës, bllokohet qarkullimi i mjeteve në Llogara

Reshjet e dëborës dhe ngricat e krijuara si pasojë e motit të ftohtë gjatë natës kanë krijuar problematikë në qarkullimin e mjeteve në qafën...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER