‘Të lirohen kontrollorët’, Unioni Europian: Reagimi i policisë të kujton një të shkuar staliniste

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Unioni Europian i Kontrollorëve ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të kontrollorëve që u arrestuan nga policia.

Në një komunikatë për shtyp, unioni shpreh shqetësim për trajtimin e kolegëve shqiptarë. “Albcontrol ka ulur në mënyrë të njëanshme pagat e punonjësve, pa u konsultuar ose pa biseduar me shoqatat që përfaqësojnë punonjësit. Ata kanë refuzuar të negociojnë një marrëveshje për zgjidhjen e krizës.

Si mund Shqipëria të shohë një të ardhme të re dhe të ndritur si vend anëtar i BE-së, kur mënyra si reagon ndaj punonjësve që kërkojnë të drejtat e tyre themelore, të kujton një të shkuar të errët staliniste”, shkruhet në komunikatën e Unionit Europian të Kontrollorëve.

 


Etiketimet

317 raste të reja dhe 6 viktima nga COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 317 raste të reja më COVID-19 në 3024 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë...

Dhunë në Irlandën e Veriut, zjarr makinave dhe sulme ndaj policisë në Belfast, reagon Johnson

Makinave iu vu zjarri, ndërsa persona të maskuar sulmuan me bomba molotov një furgon policie në natën e radhës të protestave në Irlandën e...

Pandemia thellon vështirësitë e komunitetit rom, fëmijët braktisin shkollën

Në orët e paradites kur nxënësit duhet të jenë në shkollë, një pjesë e fëmijëve të komunitetit rom i gjen në oborret e shtëpive. “Unë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER