Tritol për herë të katërt banesës në Fushë-Krujë, shoqërohen disa shtetas të dyshuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një shpërthim me tritol alarmoi mbrëmjen e djeshme banorët e fshatit Halil të rrethit Krujë.

Për herë të katërt banesës së shtetasit Arben Pëllumbi iu vendos lëndë eksplozive, ndërsa fatmirësisht gjatë momentit të shpërthimit, në banesë nuk kishte njeri.

Nga shpërthimi i fuqishëm ku mendohet të jetë përdorur një sasi e konsiderueshme tritoli, janë dëmtuar edhe banesat e tjera të fshatit.

Policia thotë se ka shoqëruar disa persona për këtë ngjarje që dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e disa konflikteve të ndodhura më parë.
Etiketimet

Kryeministri i Kosovës viziton familjet që humbën të dashurit në aksidentin e Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime dy familje në Deçan dhe Junik që humbën të afërmit e tyre në aksidentin tragjik të...

5 vatra zjarri në të gjithë vendin, më kritiket në Karaburun dhe Kurbin

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) thotë se janë duke u përballur me flakët në 5 vatra zjarri, ku më kritiket ngelen ato të...

U kualifikua në finalen e Lojërave Olimpike, Luiza Gega: Doja të kisha një kujtim të bukur

Atletja shqiptare, Luiza Gega arriti që të kualifikohej në finalen e atletikës për 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike që po zhvillon në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER