Nxënësit të kënaqur për rikthimin në shkollë: Marrim më shumë njohuri!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të gjithë nxënësit e sistemit parauniversitar kanë nisur mësimin në kushte shkolle. Pas pesë muajsh mësim të kombinuar, është lënë pas ai online.

Për shkak të kushteve të pandemisë, nga 1740 shkolla, në 650 prej tyre mësimi do zhvillohet me turne.

“Me turne, grupi i parë 8 me 11, ndërsa grupi i dytë 11 e gjysmë me dy”, u shpreh një nxënës.

“Sigurisht më mirë me turne, se online nuk bëhet”, tha ai më tej.

“Me turne më mirë sepse marrim më shumë njohuri, ishte i vështirë online”, tha një tjetër nxënëse.

Rikthimi në shkollë u mirëprit sidomos nga nxënësit e klasave të nënta, të cilët kanë nisur përgatitjet për provimet e lirimit.

“Na kanë edhe teste që t’i plotësojmë dhe të përgatitemi. Është më mirë kështu”, u shpreh një nxënëse.

Ashtu sikurse në nisje të vitit shkollor nxënësit nga klasa e gjashtë e kanë detyrim mbajtjen e maskës gjatë orëve mësimore.

Lexoni gjithashtu:

Masat anti-COVID, Komiteti i Ekspertëve vendos rikthimin e nxënësve të sistemit parauniversitar në shkolla

S’ka asnjë ndryshim, mësimi online dhe ora policore vazhdojnë me afat të pacaktuar

Etiketimet

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për ish-krerët e UÇK-së

Javën e ardhshme, më 19 maj, në Gjykatën Speciale do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes në rastin e ish-presidentit Thaçi dhe ish-krerëve...

Kakavijë, ndihmoi 7 emigrantë të paligjshëm të kalonin kufirin, arrestohet 21-vjeçari nga Bangladeshi

Policia në pikën kufitare në Kakavijës ka vënë në pranga një 21-vjeçar nga Bangladeshi me akuzën e  tentativës për dhënie ndihmë për kalim të...

Vijojnë sulmet ajrore Izrael-Gaza, mbërrin në Tel Aviv i dërguari i SHBA-së

Kur tensionet mes Izraelit dhe Palestinës vijojnë të përshkallëzohen në Tel Aviv ka mbërritur i dërguari i SHBA në përpjekje për të gjetur një...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER