Shembja e Teatrit Kombëtar, Gjykata Kushtetuese merr në shqyrtim çështjen më 3 qershor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Çështja e Teatrit Kombëtar do të shqyrtohet nga Gjykata Kushtetuese në datën 3 qershor.

Data e shqyrtimin është publikuar në faqen zyrtare të Gjykatës Kushtetuese, ku përcaktohet data e seancës për shqyrtimin e padisë së Presidentit Meta.

Godina u shemb rreth një vit më parë me vendim të Këshillit Bashkiak, për t’i hapur rrugën projektit për teatrin e ri kombëtar.

Shembja mëngjesin e 17 majit solli edhe protesta dhe përplasje mes policisë dhe aktivistëve për mbrojtjen e Teatrit, me të cilët ishte rreshtuar dhe opozita, për disa ditë me radhë.

 

Etiketimet

Kakavijë, ndihmoi 7 emigrantë të paligjshëm të kalonin kufirin, arrestohet 21-vjeçari nga Bangladeshi

Policia në pikën kufitare në Kakavijës ka vënë në pranga një 21-vjeçar nga Bangladeshi me akuzën e  tentativës për dhënie ndihmë për kalim të...

Vijojnë sulmet ajrore Izrael-Gaza, mbërrin në Tel Aviv i dërguari i SHBA-së

Kur tensionet mes Izraelit dhe Palestinës vijojnë të përshkallëzohen në Tel Aviv ka mbërritur i dërguari i SHBA në përpjekje për të gjetur një...

Juventus në kërkim të një bilete për në Champions League

Bardhezinjtë e Juventusit po kalojnë sezonin e tyre më të vështirë të 10 viteve të fundit, pasi jo vetëm që zbritën nga froni i...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER