Krimet zgjedhore më 25 prill, 23 kallëzime në SPAK, 11 persona në hetim dhe 3 në burg

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Njoftimet për vepra penale në lidhje me zgjedhjet që janë bërë në prokuroritë e juridiksionit të përgjithshëm në të gjithë vendin janë 53, nga të cilat ka rezultuar se 11 persona janë nën hetim, tre prej tyre në masën e sigurisë arrest në burg.

Ky është njoftimi i bërë sot nga Prokuroria e Përgjithshme. Sakaq në prokuroritë e juridiksionit të përgjithshëm janë në proces verifikimi paraprak 41 njoftime për veprat penale në fushën e zgjedhjeve.

Gjithsej janë transferuar për kompetencë lëndore SPAK-ut 23 njoftime dhe është vendosur mosfillimi i procedimit penal për 25 njoftime.

Etiketimet

Gjermania mund 4-2 Portugalinë duke vënë seriozisht në diskutim pozitat e tyre në grup

Gjermania fitoi bindshëm 4-2 përballjen e dytë në Euro 2020 kundër Portugalisë të shtunën. Ndeshja e vlefshme për Grupin F nisi me një gol të...

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i hidhëruar për humbjen e qenit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden njoftuan të hidhëruar humbjen e qenit të tyre pastor...

Surprizon Hungaria, ndal kampionët e botës

Hungaria bën surprizën e madhe në fazën e grupeve, duke marrë pikën e parë, ndaj kampionëve të botës, Francës. Gjelat hasën vështirësi ndaj një kundërshtari të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER