Shkarkimi i Metës, Nesturi: Presidenti pranoi me gojën e vet politizimin, sot u shfaq si opozitar i vetmuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Plator Nesturi tha për Euronews Albania se dalja e parë për mediat e kreut të shtetit, Ilir Meta, pas shkarkimit nga parlamenti vërtetoi edhe një herë përfshirjen e tij në politikë.

Sipas z. Nesturi, pavarësisht toneve të ulura që përdori sot z. Meta, ai e pranoi vetë se ka shkelur paanshmërinë politike, teksa siç tha, u shfaq si një opozitar i vetmuar.

“Sot u paraqit një Ilir Meta ndryshe, me tone më të qeta, por nuk e besoj të ketë reflektuar dhe kjo duhej nga fjalimi që mbajti. Nga njëra anë e prezanton veten si kreu i shtetit, por nga ana tjetër, duke e quajtur regjim mazhorancën del në pozicionin e kryeopozitarit. Kjo lloj dileme tregon se vendimi për shkarkimin nga parlamenti është i saktë. Pra, vet presidenti e pranon që ka shkelur anshmërinë. Sot dukej një Ilir Meta shumë i vetmuar, pasi në deklaratën e vet për shkarkimin e presidentit opozita nuk e ka përmendur për asnjë çast, duke folur vetëm për institucionin e Presidencës”, tha z. Nesturi.

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER