Katër raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, asnjë humbje jete

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije në njoftimin e saj të përditshëm se në Shqipëri nga 2771 testime janë identifikuar katër raste pozitive me COVID-19.

“Aktualisht janë 124 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë, nga të cilët 3 pacientë janë në terapi intensive” – thuhej në njoftim.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete në 24 orët e fundit, ndërsa shtatë qytetarë janë shëruar duke e çuar numrin e të shëruarve që prej fillimit të pandemisë në vend në 129.910.

Pavarësisht situatës së pandemisë e cila duket e stabilizuar Ministria e Shëndetësisë bën apel për qytetarët që të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes, të ruajnë distancën dhe higjenën personale gjithashtu.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër – 42

Tiranë – 35

Durrës – 12

Berat – 10

Lezhë – 8

Elbasan – 5

Gjirokastër – 4

Dibër – 3

Korçë – 2

Kukës – 2

Fier – 1

Etiketimet

“Conference League”, Laçi e Prishtina kalojnë në fazën e tretë, eliminohen Partizani dhe Drita

Laçi e Prishtina ia dolën të kualifikohen për në fazën e tretë eliminatore të “Conference League”, ndërsa Partizani dhe Drita u eliminuan. Prishtina e siguroi...

Kalon ligji për shtetësi në RMV, iniciativë e partive shqiptare

Me 57 vota “Pro” dhe 32 “Kundër”, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi ligjin për shtetësi. Me ndryshimet në këtë ligj synohet të zgjidhet...

Armando Subashi mohon që deklarimet e Petro Koçit të jenë akuza ndaj tij

Akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi për tenderët në bashkinë e Fierit, u është përgjigjur herë të parë kryetari i...


Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER