Gjobitet pronari i lokalit në Vlorë që protestoi me himnin kombëtar kundër orës policore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndëshkohet me gjobë prej 1 milion lekë si dhe procedohet penalisht administratori i një lokali në zonën e “Ujit të Ftohtë” në Vlorë.

Uniformat blu bëjnë me dije se administratori me iniciale K. Xh nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë për mbylljen e muzikës, duke vijuar organizimin e aktivitetit me muzikë, pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Ndërkohë, janë procedurat penalisht edhe dy persona të tjerë, S. Xh, i cili nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë për mbylljen e muzikës, si dhe E. T, pasi ka kundërshtuar punonjësit e Policisë gjatë ushtrimit të detyrës.

Kufizimet për shkak të pandemisë kanë sjellë tension në qytetin bregdetar të Vlorës mes disa prej drejtuesve të bareve e restoranteve dhe policisë.

Pronarët e lokaleve e konsiderojnë si të papranueshëm kufizimin e muzikës pas orës 22:00 në këtë sezon veror.

Pritet që ditën e sotme të zhvillohet një tjetër protestë nga ana e bizneseve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Sopranoja Ermonela Jaho: Në momentin që nuk do kem emocione, do ta lë këtë zanat

“Në momentin që nuk do kem emocione unë do ta lë këtë zanat”. Kështu u shpreh për Euronews Albania, sopranoja e njohur Ermonela Jaho...

‘Grusht shteti brenda partisë’, Bejko dhe Bumçi përplasen për përjashtimin e Berishës

Anëtari i kryesisë dhe i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aldo Bumçi dhe Roland Bejko debatuan në Euronews Albania sa i takon legjitimitetit të vendimit...

‘S’mund të jetojmë dot pa artin’, Ermonela Jaho tregon emocionet në Teatrin e Operas dhe Baletit

Sopranoja me famë botërore, Ermonela Jaho në një intervistë për Euronews Albania u shpreh se gjatë performancës së saj në Teatrin e Operas dhe...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER