31 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në vendin tonë vijon të jetë i lartë në krahasim me shifrat e muajve të fundit. Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar 31 raste pozitive me virusin, ndërsa nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Rastet e reja kanë rezultuar nga 2377 testime që janë kryer.

Në 24 orëve të fundit janë shëruar 9 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,118 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht janë 254 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin, 6 prej të cilëve po trajtohen në Spitalin Infektiv.

Sot, ministrja e Shëndetësisë njoftoi se të hënën pritet të mbërrijnë 44 mijë doza të vaksinës Pfizer, ndërsa u kërkoi qytetarëve që të vaksinohen, pasi ekziston rreziku i prezencës së variantit Delta të virusit, në vendin tonë.

Statistika (23 Korrik 2021)

Raste të reja ditore  31

Të shëruar në 24 orë   9

Të shtruar në spitale   6

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore  2377

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   99

Vlorë   25

Elbasan   24

Durrës    23

Kukës   21

Lezhë  16

Shkodër   14

Fier  14

Berat  11

Korçë  6

Gjirokastër   1

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Rusët zgjedhin sërish Putin, kritika për votim të detyruar dhe mbushje të kutive të votimit

Partia në pushtet ‘Rusia e Bashkuar’ ka festuar fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Sot,  përfunduan zgjedhjet për parlamentin. Zgjedhje shumë të rëndësishme që do të përcaktojnë...

Gjermania drejt zgjedhjeve, tre kandidatët për kancelarë përballen në debatin e fundit televiziv

Përpara zgjedhjeve të 26 shtatorit, tre kandidatët që synojnë të pasojnë kancelaren Angela Merkel u përballën në debatin e tretë dhe të fundit televiziv....

5 të vdekur nga sulmi me armë në një universitet në Rusi

Një sulm me armë në një universitet në lindje të Rusisë la sot 5 të vdekur dhe 6 të plagosur. Ngjarja ndodhi në Universitetin e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER