Armando Subashi mohon që deklarimet e Petro Koçit të jenë akuza ndaj tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi për tenderët në bashkinë e Fierit, u është përgjigjur herë të parë kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi.

Ai e quajti diversion, kanalizimin e akuzave në drejtim të tij, duke theksuar se e mbështet shqetësimin e Koçit pasi sipas tij, ku ka shkelje, secili duhet të mbajë përgjegjësitë e veta.

Ai tha se deklaratat e Petro Koçit në asnjë moment nuk lidhen me Bashkinë e Fierit por është çështje e ngritur në parim mbi abuzimin me tenderët.

“Për mua ka qenë një spekulim i pastër me dashje ose pa dashje kanë bërë një shtrembërim. Në asnjë moment nuk ka pasur insinuatë ndaj Bashkisë por Koçi ka folur në parim”, tha z. Subashi.

Gjithashtu ai tha se SPAK nuk ka shkuar në zyrat e bashkisë për të hetuar mbi akuzat e deputetit të zgjedhur.

Deputeti i zgjedhur, Petro Koçi disa ditë më parë akuzoi se persona të inkriminuar kanë fituar tendera publikë në Fier.

Lidhur me këto deklarata të tij, SPAK e thirri deputetin e zgjedhur për dëshmuar mbi këtë pretendim.

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Ulen tensionet Paris-Uashington, Franca rikthen ambasadorin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të rikthejë javën e ardhshme ambasadorin francez në Shtetet e Bashkuara. Vendimi u mor pas një bisede telefonike të...

Reciprociteti për targat serbe, profesori: Dy mesazhet që Kosova i përcolli Brukselit

Aplikimi i reciprocitetit të Kosovës për targat e automjeteve serbe ka prodhuar debate mes Prishtinës dhe Beogradit si dhe ka nxitur reagime nga Brukseli. Blerim...

Çollaku: Rama e ka masakruar Kosovën. Vodo: Ka promovuar interesat e Shqipërisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku dhe ekspertja e gjeopolitikës, Teuta Vodo janë përplasur mbi idenë e “Open Balkan”. Sipas Çollakut, Rama e ka dëmtuar...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER