Mungesa e avokatit të ish-kryeprokurorit Llalla shtyn seancën në Apel

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme e Apelit shtyu për të tretën herë seancën ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, për mungesë të avokatit.

Seanca e radhës do të mbahet më 9 shtator, pasi në gusht Gjykata është pushim, ndërsa u caktua një avokat tjetër duke qenë se avokati i zgjedhur nga Llalla ka munguar tre herë.

Avokati Sokol Hazizaj paraqiti një raport mjekësor për mungesën ndërsa në seancën e kaluar u gjobit me 20 mijë lekë.

Adriatik Llalla u dënua me dy vite burg për mosdeklarim dhe fshehje pasurie.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

Etiketimet

Presidentja e KE në Tiranë, takime me presidentin dhe kryeministrin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka nisur nga Tirana vizitën në vendet e rajonit. Presidentja e Komisionit Europian u prit me ceremoni...

Çështja ‘Tahiri’ shqyrtohet sot në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë shqyrton sot çështjen ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky i fundit është paraqitur mëngjesin e sotëm në ambientet e kësaj gjykate. Saimir...

Këngëtari amerikan shpallet fajtor për abuzim seksual

Këngëtari amerikan R Kelly i njohur për hitin “I believe I can fly” është shpallur fajtor nga një gjykatë për abuzim seksual të grave...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER